Qarku Blaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°07′00″V 0°40′00″P / 45.11666667°V 0.66666667°P / 45.11666667; -0.66666667

Qarku Blaye
Frëngjisht : Arrondissement de Blaye
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gironda
Kryeqyteti Blaye
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 331


Qarku Blaye është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gironda.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]