Qarku Brioude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°17′40″V 3°23′06″L / 45.29444444°V 3.385°L / 45.29444444; 3.385

Qarku Brioude
Frëngjisht : Arrondissement de Brioude
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Loire
Kryeqyteti Brioude
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 431


Qarku Brioude është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Loire.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]