Qarku Châlons-en-Champagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°57′V 4°21′L / 48.95°V 4.35°L / 48.95; 4.35

Qarku Châlons-en-Champagne
Frëngjisht : Arrondissement de Châlons-en-Champagne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Marne
Kryeqyteti Châlons-en-Champagne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 511


Qarku Châlons-en-Champagne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]