Qarku Château-Gontier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°50′19″V 0°44′07″P / 47.8386°V 0.7354°P / 47.8386; -0.7354

Qarku Château-Gontier
Frëngjisht : Arrondissement de Château-Gontier
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Mayenne
Kryeqyteti Château-Gontier
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Château-Gontier është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Mayenne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]