Qarku Château-Salins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°49′00″V 6°30′00″L / 48.8167°V 6.5°L / 48.8167; 6.5

Qarku Château-Salins
Frëngjisht : Arrondissement de Château-Salins
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Château-Salins
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 572


Qarku Château-Salins është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]