Qarku Châteaubriant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°43′00″V 1°23′00″P / 47.7167°V 1.38333°P / 47.7167; -1.38333

Qarku Châteaubriant
Frëngjisht : Arrondissement de Châteaubriant
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loire-Atlantique
Kryeqyteti Châteaubriant
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Châteaubriant është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loire-Atlantique.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]