Qarku Colmar-Ribeauvillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°06′V 7°18′L / 48.1°V 7.3°L / 48.1; 7.3

Qarku Colmar-Ribeauvillé
Frëngjisht : Arrondissement de Colmar-Ribeauvillé
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alto Rin
Kryeqyteti Colmar
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 682


Qarku Colmar-Ribeauvillé është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alto Rin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]