Qarku Draguignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°32′00″V 6°28′00″L / 43.5333°V 6.46667°L / 43.5333; 6.46667

Qarku Draguignan
Frëngjisht : Arrondissement de Draguignan
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Var
Kryeqyteti Draguignan
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Draguignan është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Var.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]