Qarku Florac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°19′29″V 3°35′34″L / 44.32472222°V 3.59277778°L / 44.32472222; 3.59277778

Qarku Florac
Frëngjisht : Arrondissement de Florac
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Lozère
Kryeqyteti Florac
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 481


Qarku Florac është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Lozère.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]