Qarku Forbach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°11′00″V 6°54′00″L / 49.1833°V 6.9°L / 49.1833; 6.9

Qarku Forbach
Frëngjisht : Arrondissement de Forbach
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Forbach
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 573


Qarku Forbach është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]