Qarku Forbach-Boulay-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°06′V 6°42′L / 49.1°V 6.7°L / 49.1; 6.7

Qarku Forbach-Boulay-Moselle
Frëngjisht : Arrondissement de Forbach-Boulay-Moselle
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Forbach
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 573


Qarku Forbach-Boulay-Moselle është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]