Qarku Grenoble

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°10′49″V 5°43′16″L / 45.18027778°V 5.72111111°L / 45.18027778; 5.72111111

Qarku Grenoble
Frëngjisht : Arrondissement de Grenoble
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Isère
Kryeqyteti Grenoble
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Grenoble është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Isère.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]