Qarku Guebwiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°55′00″V 7°12′00″L / 47.9167°V 7.2°L / 47.9167; 7.2

Qarku Guebwiller
Frëngjisht : Arrondissement de Guebwiller
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alto Rin
Kryeqyteti Guebwiller
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 683


Qarku Guebwiller është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alto Rin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]