Qarku Haguenau-Wissembourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°49′00″V 7°47′00″L / 48.8167°V 7.78333°L / 48.8167; 7.78333

Qarku Haguenau-Wissembourg
Frëngjisht : Arrondissement de Haguenau-Wissembourg
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Haguenau
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 672


Qarku Haguenau-Wissembourg është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]