Qarku La Roche-sur-Yon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°40′00″V 1°26′00″P / 46.6667°V 1.43333°P / 46.6667; -1.43333

Qarku La Roche-sur-Yon
Frëngjisht : Arrondissement de La Roche-sur-Yon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vendée
Kryeqyteti La Roche-sur-Yon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku La Roche-sur-Yon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vendée.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]