Qarku La Tour-du-Pin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°33′47″V 5°26′34″L / 45.56305556°V 5.44277778°L / 45.56305556; 5.44277778

Qarku La Tour-du-Pin
Frëngjisht : Arrondissement de La Tour-du-Pin
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Isère
Kryeqyteti La Tour-du-Pin
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku La Tour-du-Pin është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Isère.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]