Qarku Langon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°33′00″V 0°14′54″P / 44.55°V 0.248333°P / 44.55; -0.248333

Qarku Langon
Frëngjisht : Arrondissement de Langon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gironda
Kryeqyteti Langon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 333


Qarku Langon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gironda.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]