Qarku Laval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°04′11″V 0°45′59″P / 48.0696°V 0.7664°P / 48.0696; -0.7664

Qarku Laval
Frëngjisht : Arrondissement de Laval
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Mayenne
Kryeqyteti Laval
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Laval është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Mayenne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]