Qarku Le Puy-en-Velay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°02′39″V 3°53′05″L / 45.04416667°V 3.88472222°L / 45.04416667; 3.88472222

Qarku Le Puy-en-Velay
Frëngjisht : Arrondissement du Puy-en-Velay
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Loire
Kryeqyteti Le Puy-en-Velay
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 432


Qarku Le Puy-en-Velay është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Loire.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]