Qarku Le Raincy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°53′52″V 2°31′11″L / 48.89777778°V 2.51972222°L / 48.89777778; 2.51972222

Qarku Le Raincy
Frëngjisht : Arrondissement du Raincy
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Seine-Saint-Denis
Kryeqyteti Le Raincy
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Le Raincy është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Seine-Saint-Denis.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]