Qarku Les Sables-d'Olonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°30′V 1°48′P / 46.5°V 1.8°P / 46.5; -1.8

Qarku Les Sables-d'Olonne
Frëngjisht : Arrondissement des Sables-d'Olonne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vendée
Kryeqyteti Les Sables-d'Olonne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Les Sables-d'Olonne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vendée.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]