Qarku Lesparre-Médoc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°18′00″V 0°56′00″P / 45.3°V 0.933333°P / 45.3; -0.933333

Qarku Lesparre-Médoc
Frëngjisht : Arrondissement de Lesparre-Médoc
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gironda
Kryeqyteti Lesparre-Médoc
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Lesparre-Médoc është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gironda.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]