Qarku Limoges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°50′00″V 1°15′00″L / 45.83333333°V 1.25°L / 45.83333333; 1.25

Qarku Limoges
Frëngjisht : Arrondissement de Limoges
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Vienne
Kryeqyteti Limoges
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Limoges është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Vienne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]