Qarku Lunéville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°35′00″V 6°29′00″L / 48.58333333°V 6.48333333°L / 48.58333333; 6.48333333

Qarku Lunéville
Frëngjisht : Arrondissement de Lunéville
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Kryeqyteti Lunéville
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 542


Qarku Lunéville është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Meurthe-et-Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]