Qarku Lyon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°46′01″V 4°50′03″L / 45.766944444444°V 4.8341666666667°L / 45.766944444444; 4.8341666666667

Qarku Lyon
Frëngjisht : Arrondissement de Lyon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Rhône
Kryeqyteti Lyon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Lyon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Rhône.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]