Qarku Mantes-la-Jolie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°59′57″V 1°41′41″L / 48.99916667°V 1.69472222°L / 48.99916667; 1.69472222

Qarku Mantes-la-Jolie
Frëngjisht : Arrondissement de Mantes-la-Jolie
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Yvelines
Kryeqyteti Mantes-la-Jolie
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Mantes-la-Jolie është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Yvelines.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]