Qarku Mende

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°31′00″V 3°30′07″L / 44.51666667°V 3.50194444°L / 44.51666667; 3.50194444

Qarku Mende
Frëngjisht : Arrondissement de Mende
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Lozère
Kryeqyteti Mende
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 482


Qarku Mende është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Lozère.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]