Qarku Metz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qarku Metz
Frëngjisht : Arrondissement de Metz
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 579


Qarku Metz është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]