Qarku Metz-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°07′00″V 6°10′00″L / 49.1167°V 6.16667°L / 49.1167; 6.16667

Qarku Metz-Ville
Frëngjisht : Arrondissement de Metz-Ville
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Metz
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 579


Qarku Metz-Ville është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]