Qarku Molsheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°33′00″V 7°29′00″L / 48.55°V 7.48333333°L / 48.55; 7.48333333

Qarku Molsheim
Frëngjisht : Arrondissement de Molsheim
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Molsheim
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 673


Qarku Molsheim është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]