Qarku Montauban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°01′00″V 1°21′00″L / 44.0167°V 1.35°L / 44.0167; 1.35

Qarku Montauban
Frëngjisht : Arrondissement de Montauban
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Tarn-et-Garonne
Kryeqyteti Montauban
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 822


Qarku Montauban është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Tarn-et-Garonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]