Qarku Nancy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°41′30″V 6°11′00″L / 48.69166667°V 6.18333333°L / 48.69166667; 6.18333333

Qarku Nancy
Frëngjisht : Arrondissement de Nancy
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Kryeqyteti Nancy
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 543


Qarku Nancy është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Meurthe-et-Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]