Qarku Nantes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°13′00″V 1°34′00″P / 47.21666667°V 1.56666667°P / 47.21666667; -1.56666667

Qarku Nantes
Frëngjisht : Arrondissement de Nantes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loire-Atlantique
Kryeqyteti Nantes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 442


Qarku Nantes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loire-Atlantique.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]