Qarku Neufchâteau, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°21′00″V 5°41′00″L / 48.35°V 5.68333333°L / 48.35; 5.68333333

Qarku Neufchâteau, Vosges
Frëngjisht : Arrondissement de Neufchâteau
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vosgos
Kryeqyteti Neufchâteau
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 882


Qarku Neufchâteau, Vosges është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vosgos.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]