Qarku Orléans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°55′00″V 1°54′00″L / 47.916666666667°V 1.9°L / 47.916666666667; 1.9

Qarku Orléans
Frëngjisht : Arrondissement d'Orléans
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loiret
Kryeqyteti Orléans
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 452


Qarku Orléans është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loiret.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]