Qarku Péronne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°56′00″V 2°56′00″L / 49.9333°V 2.93333°L / 49.9333; 2.93333

Qarku Péronne
Frëngjisht : Arrondissement de Péronne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Somme
Kryeqyteti Péronne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Péronne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Somme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]