Qarku Pau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°18′00″V 0°22′00″P / 43.3°V 0.366667°P / 43.3; -0.366667

Qarku Pau
Frëngjisht : Arrondissement de Pau
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Kryeqyteti Pau
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Pau është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Pyrénées-Atlantiques.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]