Qarku Perpignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°41′37″V 2°53′28″L / 42.69361111°V 2.89111111°L / 42.69361111; 2.89111111

Qarku Perpignan
Frëngjisht : Arrondissement de Perpignan
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Pyrénées-Orientales
Kryeqyteti Perpignan
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 662


Qarku Perpignan është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Pyrénées-Orientales.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]