Qarku Pithiviers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°10′00″V 2°15′00″L / 48.1667°V 2.25°L / 48.1667; 2.25

Qarku Pithiviers
Frëngjisht : Arrondissement de Pithiviers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loiret
Kryeqyteti Pithiviers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 453


Qarku Pithiviers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loiret.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]