Qarku Pointe-à-Pitre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 16°14′15″V 61°31′51″P / 16.2375°V 61.53083333°P / 16.2375; -61.53083333

Qarku Pointe-à-Pitre
Frëngjisht : Arrondissement de Pointe-à-Pitre
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Guadalupa
Kryeqyteti Pointe-à-Pitre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Pointe-à-Pitre është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Guadalupa.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]