Qarku Pontarlier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°54′00″V 6°22′00″L / 46.9°V 6.36667°L / 46.9; 6.36667

Qarku Pontarlier
Frëngjisht : Arrondissement de Pontarlier
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Doubs
Kryeqyteti Pontarlier
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 253


Qarku Pontarlier është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Doubs.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]