Qarku Pontoise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°03′03″V 2°05′47″L / 49.05083333°V 2.09638889°L / 49.05083333; 2.09638889

Qarku Pontoise
Frëngjisht : Arrondissement de Pontoise
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Val-d'Oise
Kryeqyteti Pontoise
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Pontoise është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Val-d'Oise.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]