Qarku Prades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°36′54″V 2°25′25″L / 42.615°V 2.42361111°L / 42.615; 2.42361111

Qarku Prades
Frëngjisht : Arrondissement de Prades
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Pyrénées-Orientales
Kryeqyteti Prades
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 663


Qarku Prades është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Pyrénées-Orientales.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]