Qarku Reims

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°15′00″V 4°02′00″L / 49.25°V 4.03333°L / 49.25; 4.03333

Qarku Reims
Frëngjisht : Arrondissement de Reims
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Marne
Kryeqyteti Reims
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Reims është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Marne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]