Qarku Rethel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°31′00″V 4°22′00″L / 49.5167°V 4.36667°L / 49.5167; 4.36667

Qarku Rethel
Frëngjisht : Arrondissement de Rethel
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ardennes
Kryeqyteti Rethel
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Rethel është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Ardennes.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]