Qarku Ribeauvillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°12′00″V 7°20′00″L / 48.2°V 7.33333333°L / 48.2; 7.33333333

Qarku Ribeauvillé
Frëngjisht : Arrondissement de Ribeauvillé
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alto Rin
Kryeqyteti Ribeauvillé
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Ribeauvillé është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alto Rin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]