Qarku Rochechouart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°49′00″V 0°49′00″L / 45.8167°V 0.816667°L / 45.8167; 0.816667

Qarku Rochechouart
Frëngjisht : Arrondissement de Rochechouart
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Vienne
Kryeqyteti Rochechouart
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Rochechouart është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Vienne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]