Qarku Sélestat-Erstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°15′V 7°27′L / 48.25°V 7.45°L / 48.25; 7.45

Qarku Sélestat-Erstein
Frëngjisht : Arrondissement de Sélestat-Erstein
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Sélestat
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 675


Qarku Sélestat-Erstein është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]