Qarku Saint-Amand-Montrond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°43′00″V 2°30′00″L / 46.7167°V 2.5°L / 46.7167; 2.5

Qarku Saint-Amand-Montrond
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Cher
Kryeqyteti Saint-Amand-Montrond
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 182


Qarku Saint-Amand-Montrond është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Cher.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]