Qarku Saint-Dié-des-Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°17′00″V 6°57′00″L / 48.2833°V 6.95°L / 48.2833; 6.95

Qarku Saint-Dié-des-Vosges
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Dié-des-Vosges
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vosgos
Kryeqyteti Saint-Dié-des-Vosges
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 883


Qarku Saint-Dié-des-Vosges është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vosgos.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]